Wino

Rześki Poranek

Białe wino półwytrawne o jasnosłomkowym kolorze. Aromaty pieczonych jabłek i dojrzałem gruszki. W ustach otwiera się nutą jabłek i brzoskwiń wyrazisty owocowy charakter. Zbalansowana kwasowość ze świeżym finiszem. Znakomite w połazzeniu z sałatkami, kurczakiem, z rybą i owocami morza.

Temperatura podania 8-10°C.

Noc Marzeń

Czerwone wino wytrawne o ciemnowiśniowej barwie. Wyczuwalne aromaty dojrzałych wiśni oraz śliwek. W tle nuty czekolady, wanilii i migdałów. Na podniebieniu owocowe, z ułożonymi, krągłymi taninami. Wino to leżakowało w beczce 7 miesięcy.

Temperatura podania 16-18°C.

Słoneczne Popołudnie

Czerwone wino półwytrawne o barwie głębokiej czerwieni z fioletowym refleksem. W nosie wyczuwalne dojrzałe owoce leśne z migdałową nutą. W ustach pełne owocu z mocno jagodowym akcentem. Wino czerwone lekkie ze średnim finiszem znakomicie współgra z daniami na bazie delikatnych mięs, ryżu, makaronów, pieczonych warzyw i grzybów.

Temperatura podania 15-17°C.

Dobry Rok

Białe wino wytrawne o intensywnym zapachu czarnego bzu, mirabelek, w tle delikatne aromaty kwiatów polnych i ziół. W ustach cytrusowe z żywiołową kwasowością i mineralnym podbicie.

Podawać schłodzone do temperatury 12°C.

Smak Lata

Różowe wino z delikatną wytrawnością. W nosie wyraźne nuty poziomek i truskawek ze śmietanką. W ustach przyjemnie lekkie, świeże i owocowe. Znakomite na aperitif, do sałatek i warzyw, do białych mięs, ryb i owoców morza.

Temperatura podania 12-13°C.

Letni wieczór

Wino słodkie o jasnej słomkowej barwie. W nosie dominuje dojrzały grejpfrut, cytrusy i delikatne egzotyczne tony. W ustach natomiast otwiera się dojrzałą gruszką, pieczonym jabłkiem. Smak długi i przyjemnie podkreślony słodyczą, zbalansowany subtelną kwasowością. Wino znakomite do deserów owocowych, szczególnie do szarlotki z lodami.

Temperatura podania 10-11°C.